Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Deju folkloras kopa "Dandari"
Pēdējās izmaiņas veiktas:
08.07.2011

Tālrunis: 29138299
Mājas lapa: www.dandari.lv

Latvijas Universitātes deju folkloras kopa Dandari darbojas kā laboratorija, kurā, izmantojot dejotāju un mūziķu pieredzi, tiek saglabāta un kopta latviešu horeogrāfiskā folklora – spēles, rotaļas, rotaļdejas, pāru un daudzpāru dejas (kadriļas), īpašu uzmanību pievēršot izpildījuma detaļām. Kopa dibināta 1980. gadā un šī gada 14. novembrī un 2010. gada 30. novembrī svinēja savu 30. jubileju ar plašu folkloras koncertu LU Lielajā Aulā.

Pateicoties augošajai folkloras popularitātei, arī Dandaru rindas pēdējo gadu laikā ievērojami palielinājušās uz iepriekšējās sezonas beigām sasniedzot pat vairāk kā 40 aktīvu dalībnieku – dziedātāju, dejotāju un muzikantu.

Dandaru ikdiena aizrit ne vien aktīvos mēģinājumos divas reizes nedēļā, kuru laikā tiek apgūts plašs deju, dziesmu repertuārs, strādāts pie dejošanas, dziedāšanas, mūzikas instrumentu spēles tehnikas, izzinātas folkloras zināšanas par gadskārtu ieražām un citām nozīmīgām norisēm, bet arī piedaloties dažādos pasākumos, koncertos un ar savu darbību priecējot visus interesentus.

Dandari pieskandinājuši pasākumus un festivālus gan tepat Latvijā, gan tuvākās un tālākās zemēs – ik sezonu tradicionāla ir ciemošanās Lietuvā, tāpat pēdējo sezonu laikā piedalījušies folkloras un deju festivālos un projektos Francijā, Maķedonijā, Turcijā, Somijā un Beļģijā. Tradicionāli Dandari piedalījās arī starptautiskā folkloras festivāla Baltica norisēs un kuplina Vispārējo Dziesmu un deju svētku dalībnieku skaitu.

2009. gada pavasarī Dandari uzsāka jaunu aktivitāti – sarīkoja pirmo semināru – radošo darbnīcu folkloras kopas dalībniekiem folkloras zināšanu papildināšanai, kur ikvienam bija iespējas ne vien iemācīties jaunas dejas un dziesmas, bet arī pamēģināt mūzikas instrumentu spēli, to izgatavošanu un iegūt jaunas zināšanas arī teorētiskajās nodarbībās. Nu radošās darbnīcās kļuvušas par tradīciju un folkloras kopa divreiz sezonas laikā kādā nedēļas nogalē cenšas doties ārpus Rīgas folkloras zināšanu papildināšanai un uzlabošanai. Radošajās darbnīcās līdzās dejošanai, dziedāšanai un muzicēšanai (iespēja apgūt kokles, vijoles, cītaras, mandolīnas, ermoņiku, stabules, dūdu u.c. instrumentu pamatiemaņas), mācījušies arī saktiņu izgatavošanu, apguvuši aušanas pamatus un iemācījušies citus amatus. Radošās darbnīcas ir lieliska iespēja rudenī atnākušajiem jaunajiem dalībniekiem iepazīt un uzzināt vairāk gan par Dandaru prasmēm un iepējām, gan par pašu kolektīvu.

Kā uzskata paši folkloras deju kopas dalībnieki – darbošanās Dandaros ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu ne vien folkloras, dejas mīlestības dēļ, bet te tiek satikti arī domubiedri, draugi, nereti otras puses un vienkārši aktīvi un darboties griboši ļaudis! 30 gadu laikā Dandaru oficiālo dalībnieku skaits pārsniedzis ciparu 170 un turpmāko gadu gaitā turpinās augt.

Mēģinājumi notiek pirmdienās un ceturtdienās no 19:00 - 21:30 LU Fizikas un matemātikas fakultātē Zeļļu ielā 8.

Jaunus, darboties gribošus dalībniekus (dziedātājus, dancotājus, muzikantus) gaidām visas sezonas laikā!

Dandaru aktivitātēm līdzi var sekot un visu informāciju atrast kopas mājas lapā www.dandari.lv

Citas noderīgas saites: