Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jauktais koris "Dziesmuvara"
Pēdējās izmaiņas veiktas:
05.10.2018

Tālrunis: +371 26421736
Mājas lapa: www.dziesmuvara.lv

Jauktais  koris “Dziesmuvara” dibināts 1925. gada 9. aprīlī kā studentu jauktais koris  un biedrība. Tā pirmie diriģenti bija Alfrēds Kalniņš un Ādolfs Ābele un šādā vadībā koris darbojās līdz 1944.gadam

Dziesmuvara savu darbību atsāka 2000. gada rudenī  gan kā  biedrība, gan kā koris. Par kora māksliniecisko vadītāju un galveno  diriģentu  kļuva Ainārs Rubiķis. 2007.gadā koris pārgāja izcilā  kordiriģenta Edgara Račevska vadībā. No 2009.gada līdz 2014. gadam kora „Dziesmuvara” kori vadīja Krista Audere, savukārt, 2014. gadā kora galvenā diriģenta pienākumus pārņēma Aivis Greters. Kopš 2015. gada jūlija kora galvenā diriģente  ir Nora Žeigure.

Koris, kopš tā atjaunošanas, ir piedalījies vairākos vietēja un starptautiska mēroga konkursos, kuros ir iegūtas godalgas un atzinības, kā arī aktīvi iesaistījies Latvijas koru kustībā. Dziesmuvara ir piedalījusies XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV  Deju svētkos, kā arī svētku ietvaros  piedalījās Rīgas koru skates pusfinālā. Kopš 2008.gada  Dziesmuvara  piedalās  Jāzepa Vītola Mūzikas dienās, kas tradicionāli norisinās vasarā Vītola dzimtajās „Anniņās”, Gaujienā,  2009.gada rudenī koris uzstājās   Turlavas pagasta Klosteres baznīcas 100.jubilejas svinībās ar  E.Račevska skaņdarba „Mesa” pirmatskaņojumu. Un tie ir vien daži no brīžiem, kad  koris ir sniedzis muzikālo baudījumu klausītājiem.

Pievēršoties „Dziesmuvaras” starptautiskos panākumiem, koris 2012. gadā piedalījās starptautiskā konkursā “Laudate Dominum” Viļņā, kur 11 spēcīgu koru konkurencē tika iegūta 2. vieta. Tāpat, startējot, starptautiskajā koru festivālā un konkursā "Praga cantat" 2013. gadā, tika iegūtas veselas trīs atzinības Īpašu ievērību šajā konkursā izpelnījās diriģenta Aivja Gretera kompozīcija "Gloria".  „Dziesmuvara” divas reizes ir piedalījusies starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā "Sudraba zvani", Daugavpilī, kurā 2015. gadā sīvā konkurencē korim izdevās iekļūt konkursa finālā.

2015. gada 11. aprīlī ar svinīgu koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā  koris atzīmēja 90 gadu jubileju.

„Dziesmuvara” kolektīvu vienmēr draudzīgu un saliedētu ir uzturējušas tradīcijas kā tematiskas balles, iesvētības, nometnes, un, protams, paši dziedātāji.