Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA LU saimi un draugus aicina uz teātra izrādi “Antigone” un diskusiju
Brigita Zutere
06.03.2018.

Latvijas Universitātes (LU) Absolventu klubs aicina apmeklēt LU Studentu teātra iestudēto franču dramaturga Žana Anuija lugu “Antigone”. Izrāde norisināsies 16.martā plkst. 19:30 LU Humanitāro zinātņu fakultātē (HZF), 401.telpā. Pēc tam viesi kopā ar aktierim būs aicināti diskutēt par tēmu “Stāsts par izvēlēm: Vara un persona”.

LU Studentu teātris dibināts 1946. gadā. Katru sezonu tas priecē skatītājus ar jaunām un aizraujošām izrādēm. Šoreiz režisora Visvalža Klintsona komandai septiņu aktieru sastāvā ir iestudējusi traģēdiju “Antigone”. Lugas autors ir iedvesmojies no Sofokla – viena no izcilākajiem sengrieķu traģēdiju autoriem. 20. gadsimtā Ž.Anuijs pārrakstījis seno mītu un sengrieķu traģēdijas sižetu, lai pārbaudītu to dzīvotspēju mūsdienu cilvēka pasaules izpratnē.

Šis stāsts par Antigoni – valdnieku ģimenes pēcteci, kura ir gatava atteikties no savas dzīvības un daudzsološās nākotnes, lai izpildītu ticības uzliktu pienākumu pret savu dzimtu, pretstatā mūsdienīgajam valdniekam Kreonam, kurš upurē savus ideālus pragmatisku apsvērumu vārdā. Izrādes gaitā Antigone soli pa solim attālinās no dzīves un tās dārgumiem, ko izlēmusi laist vaļā, lai iestātos par neapstrīdamo un svēto.

Antigone ir gatava pretoties valdnieka Kreona aizliegumam ar godu apglabāt viņas kaujā kritušo brāli un riskēt ar dzīvību, tāpēc ka viņas sirds tā liek. Pēc izrādes turpināsim diskusiju “Stāsts par izvēlēm: Vara un persona” –  vai 21. gadsimtā joprojām eksistē sirds likumi? Un kādos brīžos tie stājas spēkā?

Laipni aicinām apmeklēt izrādi, lai ļautos šai, autora vārdiem runājot, “traģēdijas tīrībai”. Iespējams, arī skatītājos tā atdzīvinās antigonisku sparu un liks noticēt galvenās varones paustajām pārliecībām, ka “katram dzīvē ir savs uzdevums” un lai notiktu, kas notikdams, “ir jādara tas, ko var izdarīt”.

Režisors — Visvaldis Klintsons
Lomās:
Antigone — Sandra Troska
Kreons — ­Visvaldis Klintsons
Ismene — Ilze Ambrasa
Zīdītāja — Signe Nikolājeva
Hemons — Dzintars Vītoliņš
Sardzes vīrs Žonē — Kaspars Kotāns
Korifejs — Andrējs Krūmiņš

No plkst. 19:00 būs iespēja doties nelielā izzinošā ekskursijā, lai iepazītu tuvāk HZF telpas.

Seko līdzi pasākuma aktualitātēm sociālajā tīklā Facebook.

Laipni aicināti visi interesenti!