Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA Palmu mājā muzicēs akordeonisti un vijolnieki no Jurjāna mūzikas skolas
LU Botāniskais dārzs
20.03.2018.

Svētdien, 25. martā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncerts, kurā uzstāsies vijoles un akordeona klases audzēkņi.

Mūzikas skola, kas atrodas kādā no klusās Baložu ielas namiem Pārdaugavā, nosaukta komponista, diriģenta un dziedātāja Pāvula Jurjāna vārdā. Tā ir profesionālās ievirzes izglītības iestādē, kurā var apgūt dažādu mūzikas instrumentu spēli. Audzēkņiem ir iespējas iegūt arī kolektīvās muzicēšanas pieredzi – skolā izveidots gan vijolnieku ansamblis, gan pūšaminstrumentu kvintets, kā arī akordeonistu un koklētāju ansambļi. Muzicēšanas iemaņas tiek nostiprinātas ne tikai vasaras radošajās nometnēs, bet arī regulāros koncertos.

Marta pēdējā svētdienā LU Botāniskajā dārzā uzstāsies ļoti īpaši Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi. Pāvula Jurjāna mūzikas skola ir viena no nedaudzām izglītības iestādēm Latvijā, kura īsteno programmu “Atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām”. Tieši šīs programmas vijoles un akordeonistu klases audzēkņu sasniegumus mūzikā varēsim baudīt, iespējams, eksotiskākajā improvizētajā koncertzālē Rīgā – LU Botāniskā dārza Palmu mājā.

Ieeja koncertā, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā. Ar biļešu cenām var iepazīties https://www.botanika.lu.lv/nacciemos/

Pirms koncerta no plkst. 13.00 notiks radošā darbnīca ar mākslinieci un biškopi Šelomīti Jaunzemi. Dalībnieki varēs virpināt vaska krellītes, smaržot un veidot sveces, darba procesā labāk  iepazīstot vasku un bišu produktus.

Radošajā darbībā māksliniece izmēģinājusi stikla plastiku, tekstildizainu, grafiku, kas šobrīd ļauj iegūtās daudzpusīgās zināšanas apvienot savā personīgajā izteiksmes veidā. Ar mākslu un zināšanām par bitēm, māksliniece ir pasniegusi darbnīcas gan lieliem, gan maziem, un palīdzējusi cilvēkiem iepazīt veidus kā bez piepūles radīt un izteikties radoši. Radošā darbnīca LU Botāniskajā dārzā notiks Palmu mājas vestibilā.

Ikmēneša svētdienas koncertus Palmu mājā organizē Labas dzīves skola DARA. Atbalsta Luxexpress, Nice Place Telpa, garšvielu veikals Avokado, franču maiznīca Cadett de Gascogne, Copy Expert, radio NABA