Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Lauma Strazdiņa.
Foto: Lauma Strazdiņa.
Foto: Lauma Strazdiņa. Foto: Lauma Strazdiņa Foto: Lauma Strazdiņa Foto: Lauma Strazdiņa Foto: Lauma Strazdiņa
Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā sāk ziedēt magnolijas
LU Mediju un mārketinga centrs
22.04.2016

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā pamazām plaukst magnolijas. To zari ir pilni ar lieliem, pelīšu pelēkiem, pūkainiem pumpuriem, kuriem atveroties, parādās daiļi, balti ziedi. LU Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijā.

Pašlaik ziedus ver Magnolia x loebneri, Magnolia kobus ‘Borealis’ un Magnolia stellata. Tās visas ir Āzijas izcelsmes magnolijas un zied, pirms izplaukušas lapas - lieliem, baltiem ziediem.

Magnolijas ir salīdzinoši senas izcelsmes augi, par ko liecina vienkāršā zieda uzbūve. Dabā tās aug Dienvidāzijā un Amerikā, galvenokārt tropos un subtropos. Koki ir ļoti dekoratīvi ar lieliem, izteiksmīgiem ziediem, tāpēc tie ir introducēti arī Eiropā, īpaši tās dienvidu un rietumu daļā, kur ir maigs klimats. Latvija ir viens no tālākajiem ziemeļu punktiem, kur iespējams audzēt atsevišķas izturīgākās magnolijas. Universitātes Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijā – 15 dažādas sugas un šķirnes.

Pašlaik, esot vēsam laikam, magnolijas plaukst lēnām un var sagaidīt, ka, sākot no šīs nedēļas nogales, zvaigžņu, Lēbnera un Kobus magnolijas ziemeļu varietāte būs apskatāmas visā krāšņumā, jo koki ir līdz pat 50 gadus veci. Iestājoties siltākam laikam, aprīļa nogalē plauks arī pārējās kolekcijā esošās magnolijas.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2.

Aprīlī - septembrī dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 9 līdz 19, bet Tropu tauriņu māja no plkst. 11 līdz 17. Ieejas maksa Botāniskajā dārzā: skolēniem – 2 EUR, studentiem un pensionāriem – 3 EUR, pieaugušajiem – 4 EUR. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei Botāniskajā dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 3 EUR, pieaugušajiem 4,50 EUR.

Plašāka informācija mājaslapā.

 

 

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: