Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Foto: Sarmīte Livdāne
Vairāk nekā divi ar pusi tūkstoši LU Muzeja apmeklētāju sagaidīti vienā naktī
LU Muzejs
24.05.2018.

Latvijas Universitātes Muzeja sagatavotās aktivitātes „Latvijas Universitāte – zinātņu sākotne“ LU ēkās Alberta ielā 10, Raiņa bulvārī 19, Anniņmuižā un O.Vācieša ielā 4 Muzeju naktī apmeklēja liels interesentu skaits.

“Vecāki saviem bērniem ieliek šūpulī spārnus. Mēs palīdzam saviem skolēniem un studentiem saprast, ka spārni dod brīvību tikai tad, kad tie atplesti lidojumam. Pedagoģisks paldies! Sandra Simanoviča, Aija Roska”

Ar šādu atziņu ir novērtēti pedagoģiskie lasījumi “Latvijas sieviete pie pedagoģijas šūpuļa” LU Pedagoģijas muzejā.  Muzeju naktī daudzi apmeklētāji interesējās par Anniņmuižas vēsturi, bērni apliecināja savu veiklību un radošumu spēlēs. Ar interesantiem stāstījumiem apmeklētājus bagātināja pedagoģijas vēsturnieki Uģis Nastevičs, Alīda Zigmunde, Gunta Marihina, Vineta Jonīte.  Par īpašu noskaņu rūpējās jaunie mūziķi LU maģistranta Ļeva Rusilo vadībā. Pateicoties Ansim Bērziņam apmeklētājiem bija iespēja noskatīties filmu “Mīlestības dārzs”. Negaidītu pārsteigumu muzeja vadītājai, profesorei A. Krūzei sagādāja Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, pasākuma noslēgumā pasniedzot Pateicības rakstu. Muzeja viesu grāmatā par pēdējo Muzeju nakti Anniņmuižā paliek vairāki silti ieraksti, “Sirsnīgi pateicos par brīnišķīgajiem mirkļiem šajās telpās!”,“Anniņmuižas īpašā mājīguma, inteliģences un bohēmas atmosfēra ir profesores nesavtīgās beznosacījuma mīlestības, darba, entuziasma auglis“.

Latvijas Universitātes galvenajā ēkā Muzeju nakts daudzpusīgo pasākumu, kas bija veltīts astronomijas vēsturei, apmeklēja 555 cilvēki. Reizi stundā bija iespējams noskatīties un noklausīties īsu prezentāciju par astronomiskās izglītības un pētniecības sākotni Latvijas Universitātē pirms 100 gadiem. Tvitera lietotājs @smartabsolutions raksta: „Muzeju nakts 2018: Sporta muzejs un LU Muzejs – lieliski. @astrovilks 10 minūšu prezentācija par Latvijas zinātni ļoti laba”. Turpat Muzeja zālē bija apskatāma tā laika astronomijas instrumentu, publikāciju un fotogrāfiju izstāde. Lielu interesi Muzeju nakts apmeklētājos izraisīja astronomiskā burtu mīkla. Atrodot desmit astronomiskus vārdus, dalībniekam bija iespējams saņemt nelielu balvu. Vairāki pasākuma apmeklētāji atzinīgi izteicās par astronoma un amatierfotogrāfa Ilgoņa Vilka fotoizstādi „Katram sava Amerika”, uzsverot izstādīto fotogrāfiju skaistumu. Šo fotoizstādi ir iespējams bez maksas apmeklēt līdz 2018. gada 31. augustam, iepriekš piesakoties pa tālruni 26539970.

Individuālus apmeklētājus, ģimenes, jūgendstila baudītājus Rīgas arhitektūrā, ekskursantu grupas, bijušos un esošos LU, RTU un citu augstskolu studentus, kolēģus no blakus esošajiem muzejiem un citus interesentus iepriecināja “Devona perioda baseins Latvijas teritorijā – senās dzīvības šūpulis” prezentācijās, LU ģeoloģijas un paleontoloģijas speciālistu komentāros. Apmeklētāji iesaistījās Latvijā atrastu unikālu devona perioda fosilo pārakmeņojumu izpētē, apskatīja daļu no pastāvīgās LU Muzeja ekspozīcijas ”Latvijas ģeoloģiskais griezums”, Latvijas vissenākiem un visdziļāk iegulošiem iežiem, kuru izpētē piedalījušies arī LU zinātnieki. Daudziem apmeklētājiem šī LU Muzeja ekspozīcija bija iepriekš neatklāts pārsteigums, nezināms muzejs ar uzmanības vērtu ekspozīciju. Daži no apmeklētājiem bija iepriekš sagatavojušies un atnesuši savus „dārgumus” – akmens paraugus LU Muzeja speciālistu novērtēšanai.

Septiņu stundu laikā LU Medicīnas fakultātes 3.un 4.studiju kursu studentu Cilvēka Patoloģijas muzeja vadītājas, asoc.profesores Valentīnas Gordjušinas vadībā organizētās un vadītās Muzeja nakts aktivitātes „Visbiežākās saslimšanas Latvijā un kā no tām izvairīties“  ieinteresēja 1560 apmeklētājus.

Nams O.Vācieša ielā 4 un tā apkārtne visas nakts garumā bija cilvēku pārņemta, kas ne tikai noklausījās lekcijas un saņēma atbildes uz jautājumiem par sirds/asinsvadu patoloģiju, par smēķēšanas, alkohola kaitīgumu ar orgānu demonstrējumiem, iepazina cilvēka patoloģiju plakātos un mikropreparātos – Japānā ražotā mikroskopā Nikon, bet arī uzzināja par LU vēsturi un iespējām mācīties LU ar divu filmu demonstrācijām, t.sk. Medicīnas fakultātē. Muzeja ekspozīcijas zālē LU Medicīnas fakultātes studenti stāstīja apmeklētajiem par visiem muzejā esošajiem patoloģijas preparātiem, atbildēja uz viņu uzdotajiem jautājumiem, stāstīja par biežāk sastopamajām patoloģijām Latvijā, to iemesliem, diagnostikas iespējām un ārstēšanās metodēm.

2018.gada Muzeju nakts aktivitātes Latvijas Universitātes Muzejā kopumā apliecināja iespēju Latvijas Universitātes popularitātes un atpazīstamības veicināšanai ar muzejisko vērtību popularizēšanas starpniecību.

Saistītās ziņas:

Muzeju nakts 2018 Latvijas Universitātes Muzejā

LU Muzejā atklās fotoizstādi “Katram sava Amerika”