Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA Saulgriežu noskaņās Rīgā ieskandinās Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkus “Gaudeamus”

06.06.2018.

10. jūnijā plkst. 18:00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, ieskandinot XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkus, vasaras saulgriežu noskaņās notiks koncerts, kas pulcinās Latvijas augstskolu korus, dejotājus un mūziķus. XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki šogad notiks no 22. līdz 24. jūnijam Igaunijā, Tartu.

Tā kā vērienīgie studentu svētki šogad notiek laikā, kad Baltijā tiek svinēti vasaras saulgrieži, “Gaudeamus” organizatori devuši uzdevumu dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, sagatavot šīm noskaņām atbilstošu repertuāru. XVIII Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertā Līgo svētku tematika atklāsies visā tās burvībā, mūzikā un dejās izdzīvojot skaistās un maģiskās sajūtas, kas sevišķi krāšņi un izteiksmīgi starp cilvēkiem uzplaukst tieši vasaras saulgriežu laikā.

Koncerta apmeklētāji varēs baudīt dziesmu un deju izlasi no Tartu gaidāmā deju lielkoncerta "Līgo nakts mistērija" un noslēguma koncerta "Jāņu dziesmas". Latvijas koru programmā skanēs gan Jurjānu Andreja “Lūk, roze zied” un Emīla Dārziņa “Nāru dziesma”, gan arī Selgas Mences tautas dziesmas apdare “Gara, gara šī naksniņa” u.c. Savukārt dejotāji koncerta programmā apliecinās, ka Jāņu nakts ir brīnumu nakts, un šos svētkus svinēt aicināti ir visi, neaizmirstot par latviešu tautas tradīcijām.

Koru programmas mākslinieciskā vadītāja, diriģente: Ilze Valce

Deju programmas virsvadītāji: Rolands Juraševskis, Ilze Mažāne un Elita Treilone Pūtēju orķestru virsvadītājs: Māris Martinsons

Režisors: Jānis Siliņš

Ieeja ieskaņas koncertā ir bez maksas.

Studentu dziesmu svētku tradīcija aizsākās Igaunijā, 1956. gada Dziesmu svētku laikā. “Gaudeamus” pārmaiņus, lielākoties ik pēc četriem gadiem, notiek kādā no Baltijas valstīm. Iepriekšējo reizi studentu svētki notika 2014. gadā Latvijā, Daugavpilī. Plašāk par šī gada festivāla programmu var lasīt ŠEIT.