Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA 4. decembrī notiks Latvijas Universitātes pūtēju orķestra koncerts "Mūzika Adventa laikā"
Dace Šulce, LU pūtēju orķestra mūziķe
01.12.2016

Svētdien, 4. decembrī, plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks Latvijas Universitātes pūtēju orķestra (diriģenti Jānis Puriņš un Jānis Kaģis), Rīgas Ziemassvētku kora (diriģents Edgars Vītols) koncerts Mūzika Adventa laikā. Solisti: Laura Purena (soprāns), Sabīne Krilova (mecosoprāns), Tatjana Kopača (mecosoprāns, alts), Ansis Bētiņš (tenors), Edgars Skarbulis (baritons). Programmā Kamils Sensānss “Ziemassvētku oratorija” (Oratorio de Noel), Georgs Fridrihs Hendelis, Franko Cezarīni, Džons Fredriks Kots, Gustavs Holsts un Ziemassvētku dziesmu apdares.

Jau devīto gadu Latvijas Universitātes pūtēju orķestris tieši Otrās Adventes svētdienā rīko koncertu "Mūzika Adventa laikā". Šie koncerti skanējuši Jaunajā Rīgas Sv. Ģertrūdes baznīcā  (2008., 2009. un 2010.), Rīgas Sv. Mārtiņa baznīcā (2012.), Rīgas Jēzus baznīcā (2013.), Rīgas Lutera baznīcā (2014. un 2015. gadā), kā arī Latvijas Universitātes Lielajā Aulā (2011.). Kopā ar orķestri koncertos vienmēr piedalās arī kori, solisti - vokālisti un instrumentālisti.

Koncerta "Mūzika Adventa laikā", kas notiks Latvijas Universitātes Lielajā Aulā  4. decembrī, moto ir “Ziemassvētki ir laiks, kad Dievs tuvojas pasaulei” (arhibīskaps Jānis Vanags).

Koncerta programmā - izcilā franču komponista Kamila Sensānsa romantiskā “Ziemassvētku oratorija”. Līdz pat šim laikam tas ir viens no vispopulārākajiem Ziemassvētku laika skaņdarbiem, kas tiek atskaņots koncertzālēs un baznīcās visā pasaulē. Oratorija vairākkārt skanējusi arī Latvijā koru un kamerorķestru vai ērģeļu izpildījumā. Pūtēju orķestra, kora un solistu versijā Latvijā tā skanēs pirmoreiz. Tieši šā projekta īstenošanai tā mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš radošam kopdarbam ir uzrunājis jauno talantīgo diriģentu Edgaru Vītolu. Oratorijas atskaņojumam ir izveidots Rīgas Ziemassvētku koris.

Diriģents Jānis Puriņš  ar prieku atskatās uz aizvadītas  sezonas veikumu - gan Queen symphony vērienīgo atskaņojumu Lielajā Ģildē, kuram 2017. gada 4. februārī ir paredzēts vēl viens koncerts, gan  šā koncerta ieceri: “Oratorija tapšanas vēsture glabā faktu, ka to Kamils Sensānss ir uzrakstījis 23 gadu vecumā 1858. gada decembrī 12 dienās. Tieši tāpēc radās doma par to, ka komponista jaunības dienu skaņdarba atskaņojumā tagad mēs uzaicinām mūziķus, kuri arī ir jauni – orķestra mūziķi, kora dziedātāji un solisti jaunie topošie operdziedātāji no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās nodaļas: Laura Purena (soprāns), Sabīne Krilova (mecosoprāns), Tatjana Kopača (mecosoprāns, alts), Ansis Bētiņš (tenors), Edgars Skarbulis (baritons)”.

Ērģeļu partiju koncertā atskaņos Tālivaldis Deksnis.

Koncertā skanēs arī komponistu Georga Fridriha Hendeļa, Franko Cezarīni, Džona Fredrika Kota, Gustava Holsta oriģinālmūzika orķestrim, korim un Ziemassvētku dziesmu apdares.

Koncertu organizē biedrība "Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris", atbalsta Rīgas Dome un Latvijas Universitātes biedrība “Juventus”.

Ieejas bez maksas.

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: