Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Sieviešu koris "Balta" atjaunotajā Mežaparka estrādē.
KULTŪRA Latvijas Universitātes sieviešu koris “Balta” atklāj Mežaparka Lielo estrādi

19.06.2018.

Latvijas Universitātes sieviešu koris “Balta” un tā mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza 18.jūnijā piedalījās Mežaparka Lielās estrādes pirmā posma būvniecības noslēguma svinīgajā atklāšanas ceremonijā.

Pēc pārbūves Mežaparka estrādes iežogotā teritorija ir par aptuveni 50 000 kvadrātmetru lielāka nekā tagad, teritorijai sasniedzot 146 430 kvadrātmetrus, vēsta informācija Kultūras ministrijas mājaslapā.  

Koristu tribīnes uz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem ar pagaidu koka tribīnēm tika paplašinātas par 2292 koristu vietām, tā kopā nodrošinot vietas gandrīz 10 000 koristiem. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība ir 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem līdzšinējo 23 000 sēdvietu vietā.

“Mežaparka estrāde nav vienkāršs objekts, tā ir spēka un tautas rituālu vieta, kurā virmo neiedomājams saliedētības spēks. Tādēļ es esmu ļoti pateicīga būvniekiem par atbildīgo pieeju. Kad ēka ir pabeigta, latvieši tradicionāli aicina draugus un kaimiņus uz sālsmaizes pasākumu. Varam droši teikt, ka neviens sālsmaizes pasākums Latvijā nebūs bijis ar tik lielu viesu skaitu - jau pēc divām nedēļām šeit pulcēsies 16 500 dziedātāji un vairāk nekā 200 dejotāji, savukārt svētkus visos koncertos kopā klātienē varēs izbaudīt 80 000 skatītāju,” svinīgā ceremonijā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde. “Lai skaisti un emocionāli bagāti izdodas Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētki!” vēl LU koris “Balta”.