Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Emeritētās profesores Rasmas Garlejas pūcīšu kolekcija.
KULTŪRA Rūjienā atklāj LU emeritētās profesores Rasmas Garlejas pūcīšu kolekcijas izstādi
Dr.paed., prof. Aīda Krūze
09.08.2018.

4. augustā Rūjienas pilsētas svētku laikā izskanēja arī Latvijas Universitātes vārds: Rūjienas Izstāžu zālē tika atklāta emeritētās profesores Rasmas Garlejas pūcīšu kolekcijas izstāde. Profesore no savas kolekcijas dzimtajai pilsētai nodevusi 170 pūcītes. Svētku pasākumā izstādei pievienojās tā kolekcijas daļa, kas savu mājvietu bija radusi Pedagoģijas muzejā Anniņmuižā (2006 – 2018).

Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa ar lepnumu runāja par izcilām personībām, kuras dzimušas un mācījušās Rūjienā, šajā pasākumā īpaši godinot profesori R. Garleju. Pasākumā piedalījās profesores doktorante Airita Brenča un bijušā Pedagoģijas muzeja vadītāja prof. Aīda Krūze. Viņas uzsvēra profesores Rasmas Garlejas devumu zinātniskajā,  pedagoģiskajā darbā un, skatot pārdomāti un estētiski izveidoto izstādi, izteica cerību, ka arī citas pūces no Rīgā esošās kolekcijas “aizlidos” uz profesores  dzimto pilsētu. Jāpiebilst, ka Rasmas Garlejas kolekcijā kopskaitā ir ap 300 pūcēm, kuras atceļojušas no dažādām pasaules malām un katra no tām saistās ar kādu īpašu notikumu vai dāvinātāju. Droši vien, ne viens vien profesores kolēģis, izlasot šo ziņu, atcerēsies par pūci, ko arī viņš pievienojis kolekcijai.

Kā izstādes atklāšanā teica pedagoģijas habilitētā doktore R. Garleja, kura mīl putnu dziesmas un gudrību, ko var smelties dabā, “pūce ir putns, kas simbolizē gudrību, kas saistās ar cilvēka garīgo pasauli (uztveri, atmiņu, domāšanu, intelektu). Pūce kā uzskates līdzeklis rosina iztēli, komunikāciju, attīsta fantāziju, uzvedības kultūru, veicina labestību. No pūces tumšajām un uzrunājošajām acīm var mācīties acu valodu un klausīšanās tehniku, kas ir tik svarīga pedagoģijā un cilvēka dzīvē kopumā”.