Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Ziemassvētku vecītis - ir! Dekāni sveic visus Ziemassvētkos! - 3
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
21.12.2016

Tas, ka visiem brīnumiem ir kāds izskaidrojums un arī reāls pamats, arvien pierādījies laika gaitā, jo vairāk atklājot un aizpildot mūsu zināšanu baltos plankumus. Gada nogales jauko gaidu laikā aktualizējas Ziemassvētku vecīša personības fenomens. Neviens nav redzējis, kā viņš tās lietas dara, bet dāvanas aizvien sarūpē, un prieku lieliem un mazākiem rada. Šajā brīnumainajā Ziemassvētku sagaidīšanas nedēļā lūdzām Latvijas Universitātes fakultāšu dekānus sniegt pierādījumus un citas zīmes, kas liecina par Ziemassvētku vecīša esamību. Šodien pie jums ar savu vēsti nāk Juridiskās fakultātes dekāne Anita Rodiņa, Humanitāro zinātņu fakultātes dekāne Ilze Rūmniece un Ķīmijas fakultātes dekāne Anda Prikšāne. Atlikušajās dienās līdz Ziemassvētkiem jūs uzrunās citu LU fakultāšu dekāni.

Sakiet vēl, ka Ziemassvētku vecītis nav jurists!

Anita Rodiņa, asoc.prof., LU Juridiskās fakultātes dekāne

Ziemassvētku vecītis ir! Vai tad kāds par to šaubās? Turklāt Ziemassvētku vecītis ir, uzminiet kas?... Jurists!!! Neticiet? Pierādīšu!

Ziemassvētku vecītim piemīt izteikta taisnīguma sajūta, ka KATRS (ne tik vien daži) kaut ko jau ir pelnījis vismaz gada nogalē…

Ziemassvētku vecītis prot spriest un novērtēt, jo katrs saņem pēc nopelniem…

Viņš perfekti orientējas “telpā”, jo zina par visiem visu…

Viņam piemīt perfektas izmeklētāja spējas, jo vienmēr visus viņš atrod un parasti ierodas negaidīts…

Viņš ir gudrs, jo vienmēr zina ne tik vien pantiņus, bet pats galvenais – kas kuram patīk, ko katrs ir gaidījis, kā katru dāvanu gaidītāju sauc…

Viņš vienmēr kādu atgādina (bērniem šķiet, ka viņa rokas ir kā tētim vai vectēvam), bet tas nozīmē, ka katrs vēlas būt kā viņš…

Ziemassvētku vecītis, kā jau jurists, darot darbu, var justies kā aktieris  - visi uz viņu skatās un viņā ieklausās…

Viņš nebaidās pateikt, ko domā (lai arī tas ne vienmēr ir patīkami)…, beigās gan nākas secināt, ka taisnība jau tomēr viņam ir!

Ziemassvētku vecītis sākumā ir nopietns, pat bargs, rada nesatricināma personāža iespaidu, bet pēc darba padarīšanas ir jautrs un atraktīvs – iet rotaļās un dzied….

Viņš prot apsolīt (nākt atkal nākamajā gadā, nest dāvanas)…

Galu galā – Ziemassvētku vecītis ir CERĪBA, jo visi cer un gaida viņa ierašanos atkal un atkal...

Sakiet vēl, ka Ziemassvētku vecītis nav jurists!!!

Priecīgus Ziemassvētkus!

Humanitāro zinātņu fakultātē Ziemassvētku vecītis ir īsts

Ilze Rūmniece, prof., LU Humanitāro zinātņu fakultātes dekāne

Mums Humanitāro zinātņu fakultātē nav ne mazāko šaubu, ka Ziemassvētku vecītis IR. Viņš nāk pie mums uz Visvalža ielu ciemos īsi pirms Ziemassvētkiem ik gadu. Viņš arvien redzams klātienē (ne tā, kā ir dažkārt ar bērniem: vecītis pie visiem netiek, nav laika, atstāj tikai dāvanu maisu...), nosvērti miermīlīgs un labestīgs, ar baltu bārdu (īstu!), ar vēlējumiem un dāvanām.

Viņš ierodas fakultātes Purpura vestibilā, kur rotāta egle un sanākuši mācībspēki un darbinieki. Jābūt gataviem kādam priekšnesumam vai gadumijas vēlējumam, jo sveicam jau ne tikai cits citu, bet cenšamies arī Ziemassvētku vecīti iepriecināt.

Mūs iepriecinošais Ziemassvētku vecītis gada brīvajā laikā nodarbojas ar literatūru un romantismu tajā un ir emeritēts.

Uzminiet nu!...

Romantiskus Ziemassvētkus un radošu Jauno gadu!

Molekulu loma Ziemassvētku vecīša meistarstiķos

Anda Prikšāne, asoc.prof., LU Ķīmijas fakultātes dekāne

Ziemassvētkus gaida gan mazie, gan lielie, tas ir cerību, brīnumu un arī dāvanu laiks… Dāvina  vecāki,  bērni,  kaimiņi,  draugi un radi, un  ķīmiķiem nav šaubu, ka visu to no tālienes ar brīnumu molekulām vada Ziemassvētku vecītis.  Tikai daļai no mums  palaimējas viņu  satikt  un arī parasti tikai uz īsu brīdi. Tas ir īpašais Ziemassvētku brīdis, kad gribas, lai viss top  gaišāks, skaistāks un  mīļāks.

Vēlu visiem priecīgus un jaukus Ziemassvētkus un daudz laimīgu dienu jaunajā 2017. gadā!

 

 

 

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: