Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA Dzintras Andrušaites monogrāfijas par aktrisi Elzu Barūni atvēršana LU Akadēmiskajā bibliotēkā
Ingrīda Segliņa, Apgāds “Zinātne”
13.01.2017

18. janvārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks apgādā „Zinātne” izdotās Dzintras Andrušaites grāmatas „Jelgavas stils… Elza Barūne Valmieras bohēma” atvēršana.

Mākslas zinātniece Dzintra Andrušaite sešpadsmit gadus (1974 – 1990) bijusi Teātra muzeja zinātniskā līdzstrādniece, no 1990. līdz 2006. gadam -– Latvijas Kultūras muzeja “Dauderi” direktore. Publicējusies kopš 20. gs. 60. gadu vidus, pievēršoties tēlotājai mākslai un teātrim  laikrakstā “Literatūra un Māksla”, žurnālos “Karogs”, “Māksla”, kā arī “Raiņa gadagrāmatā”, almanahos “Teātris un Dzīve” un “Latviešu tēlotāja māksla”. 2002. gadā apgādā “Valters un Rapa” izdota viņas monogrāfija “Niklāvs Strunke. Versija par Palmēnu Klāvu”. 2006. gadā ar Dzintras Andrušaites tekstu un sakārtojumā muzejs “Dauderi” prezentē krāšņi ilustrēto izdevumu “Latviešu kultūras mecenāts Gaidis Graudiņš”.

Jaunā Dzintras Andrušaites monogrāfija ir biogrāfisks darbs, kas lasītājiem piedāvā iespēju izsekot izcilās, bet šajā gadsimtā maz zināmās un pieminētās latviešu aktrises Elzas Barūnes dzīvesgaitām un darbībai galvenokārt Jelgavas un Valmieras teātros. Autore apraksta visu aktrises mākslinieciskās darbības laiku, raksturojot vidi, vēsturisko fonu, teātra tradīciju veidošanās procesu, bet galvenā vērība veltīta Jelgavas teātra mākslinieciskajai darbībai, kam bija liela loma Elzas Barūnes skatuves darba pieredzes veidošanā. Vispusīgi atklāta mākslinieces radošā izaugsme, viņas spilgtais aktrises talants, kā arī personības veidošanās sadarbībā ar daudziem citiem erudītiem un apdāvinātiem skatuves māksliniekiem.

Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Mārupes novada domes, mecenāta Gaida Graudiņa un mākslinieka Jura Zvirbuļa finansiālu atbalstu.

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: