Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA 5. un 6. aprīlī Rīgā notiks LU un Armēnijas vēstniecības organizēta Narekas Grigoram veltīta konference
llze Stikāne, LU Teoloģijas fakultātes sabiedrisko attiecību speciāliste
24.01.2017

Latvijas akadēmiskās pasaules panorāmu jau vairākus gadu desmitus raksturo atsevišķi pētījumi par Armēnijas kultūru un vēsturi. Īpašu uzmanību izpelnījies arī 2017. gada pavasarī gaidāmais Narekas Grigora „Žēlabu grāmatas” tulkojums. Vienlaikus ar Valdas Salmiņas atdzejojumu no senarmēņu valodas šajā grāmatā parādīsies arī Elizabetes Taivānes un Andra Priedes ievadraksti.

Starptautiskā zinātniskā konference "Nareka lasījumi Rīgā. Sv. Narekas Grigors: atslēga starp Austrumiem un Rietumiem", kas norisināsies 2017. gada 5. un 6. aprīlī un kuru organizē Latvijas Universitāte (LU) kopā ar Armēnijas vēstniecību Latvijā, piedāvā darbu sekcijās par armēņu mūzikas, mākslas, vēstures, politikas, reliģijas jomās kopīgo Austrumu-Rietumu šķērsgriezumā.

Narekas Grigors ir uzskatāms par  atslēgas figūru Austrumu un Rietumu garīguma saskares punktu atšifrēšanai.

„Žēlabu grāmata” jeb “Nareks” ir darbs, kas aptver visas cilvēces garīgo vēsturi un veido saikni starp veseliem laikmetiem, paaudzēm un tautām.

No 2017. gada „Nareka lasījumi Rīgā” piešķirs plašāku skanējumu vietējo pētnieku veikumam armenoloģijas jomā un veicinās garīgo dialogu starp Austrumiem un Rietumiem.

Lai pieteiktos konferencei kā referents, lūdzu, sūtiet savu tēmu uz e-pastu ilze.jansone@lu.lv līdz 2017. gada 13. martam. 

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: