Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA Botāniskā dārza Palmu mājā muzicēs koklētāju ansamblis “Raksti”
Karlīna Engere, LU Botāniskais dārza sabiedrisko attiecību speciāliste
21.03.2017

Svētdien, 26. martā, plkst. 15.00 Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Palmu mājā notiks Imantas kultūras centra koklētāju ansambļa “Raksti” koncerts.

Šīs nedēļas nogalē LU Botāniskā dārza Palmu mājā gaidāmajā koncertā muzicēs piecas meitenes - Līva Līcīte, Ieva Danovska, Grieta Sīpola, Dace Bleikša un Santa Sirmoviča, kuras plašāk pazīstamas kā koklētāju ansambļa “Raksti” dalībnieces.

“Raksti” savā repertuārā tiecas apvienot gadsimtiem senas tautasdziesmas ar mūsdienīgām melodijām, tādējādi veidojot savdabīgu dažādu laikmetu savīšanos. Kā stāsta “Rakstu” koklētāja Dace Bleikša, šīsnedēļas koncertam izvēlētie skaņdarbi ir veltīti pavasara atnākšanai. Skanēs vairākas ansambļa dalībnieču un tā vadītājas Ievas Šablovskas radītas kompozīcijas par Sauli, kurās saklausāmi latviešu tautas melodiju motīvi. Tāpat Palmu mājas koncerta apmeklētājiem būs iespēja noklausīties Ērika Ešenvalda skaņdarbu “Saules krustcelēs”. Koncertā programmā gaidāms arī kāds pirmatskaņojums - pirmo reizi izskanēs skaņdarbu cikls “Ūsiņa dziesma”, kuru “Rakstiem” 10 gadu jubilejā dāvinājusi to bijusī dalībniece Latvīte Cirse. Ūsiņa diena saistās ar pateikšanos  Zemei par visām dabas veltēm un iespējām, ko atnesis pavasaris. Līdzīgs vēstījums ir arī Māras dienai, kuru senie latvieši atzīmēja 25. martā – dienu pirms plānotā Palmu mājas koncerta. “Rakstu” repertuārā ir arī tādi mūsdienu komponistu skaņdarbi kā grupas Instrumenti dziesma “Zemeslodes’, kuru koklei aranžējusi Laura Jēkabsone.

Ansambļa dalībnieces atzīst, ka Palmu māja  ir kokļu ansamblim neierasta, bet ļoti piemērota koncertvieta. Eksotiskā vide un savdabīgā akustika rada patīkamu saskaņu starp kokļu skaņām un dabu, piešķirdama mūzikai neparastu skanējumu.

Ieeja koncertā, - iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā.

Palmu mājas koncertus organizē labas dzīves skola “DARA” un Botāniskā dārza Draugu biedrība. Atbalsta “LuxExpress”, “Cadets de Gascogne” Franču maiznīca, kopēšanas centrs “CopyExpert”, “NicePlace TELPA”, Radio NABA, garšvielu veikals “Avokado”.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No 1. oktobra līdz 31. martam dārzs un Tropu tauriņu māja apmeklētājiem ir atvērti no plkst. 10.00 līdz 16.00, bet aprīlī no 10.00 līdz 19.00. Ieejas maksa Botāniskajā dārzā: skolēniem – EUR 1,90, studentiem un pensionāriem – EUR 2,40, pieaugušajiem – EUR 3,40. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, I un II grupas invalīdiem.

Plašāka informācija LU Botāniskā dārza tīmekļvietnē. 

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: