Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Baltvilka balvas laureāte Elīna Brasliņa: Zīmēšana man tomēr ir svarīgāka par visu
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
26.07.2017

Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes (HZF) absolvente Elīna Brasliņa saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai “Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks” un Luīzes Pastores grāmatām “Operācija maska” un “Pēdējais ķēniņš”.

Latvijas Televīzijai sacīja E. Brasliņa - tā viņai bijusi gaidītākā balva vispār. „ Es biju ļoti aizkustināta. Tas bija ļoti liels pārsteigums, zinot arī, kas tika nominēts šogad. Man nebija vispār nekādas cerības! Tas ir augstākais novērtējums, ko vispār var iegūt, un tā ir vislabākā motivācija turpināt to, ko es šobrīd daru. Augstākais novērtējums, ko var iegūt, un labākā motivācija.”

E. Brasliņa ir gan tulkotāja, gan atzīta ilustratore, gan arī grāmatu mākslas konkursa „Zelta ābele” laureāte. Viņas veiksmes stāsts sākās, izmatojot franču valodas studiju laikā iegūtās zināšanas un tulkošanas prasmes.

„Franču filologos iestājos ar sapni tulkot grāmatas; arī tāpēc, ka franču valodu skolā biju mācījusies jau 12 gadus, patika, likās, ka jāturpina. Gluži kā vidusskolā, arī uz lekciju pierakstu malām turpināju zīmēt ķiņķēziņus.

Otrajā kursā pavadīju semestri Francijā, Nansī. Tā kā universitātē plosījās streiki, mācīties īsti nesanāca, taču paspēju daudz ko izdomāt - arī to, ka zīmēšana man tomēr ir svarīgāka par visu. Atgriežoties, sāku apmeklēt Mākslas akadēmijas vakara kursus un tajā vasarā, kad pabeidzu studijas filologos, uzreiz arī iestājos grafiķos un sāku vēlreiz no nulles. Un drīz vien, pateicoties pasniedzējiem (sevišķi Jurim Petraškevičam un Rūtai Briedei), atradu veidu, kā apvienot mīlestību pret literatūru un „zīmētprieku” – sāku ilustrēt bērnu grāmatas.

Joprojām mācos akadēmijā, joprojām ilustrēju grāmatas, joprojām lasu, kad vien varu, izmantoju katru iespēju runāt franciski, un šad tad šo to patulkoju," par savu ceļu līdz mākslai stāsta balvas laureāte.

Humanitāro zinātņu fakultāte piedāvā plašas iespējas sākt ikviena karjeras veiksmes stāstu, neatkarīgi no tā, vai izvēlas tulkot, rediģēt tekstus, darboties valsts un starptautiskās iestādēs, kļūt par teātra kritiķi vai strādāt muzejā. Iegūtās zināšanas veiksmīgi var papildināt ar citām, tādējādi iegūstot unikālu pieredzi un spējas, kas ikvienu padarīs par konkurētspējīgu un pieprasītu speciālistu.

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: