Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Kilograms kultūras balva. Foto: lsm.lv
Kilograms kultūras balva. Foto: lsm.lv
Kilograms kultūras balva. Foto: lsm.lv
KULTŪRA Balvas “Kilograms kultūras 2017” balsojumā iekļauta Valda Muktupāvela monogrāfija “Tautas mūzikas instrumenti Latvijā”
Aija Rozenšteine, LU Akadēmiskā apgāda direktore
10.01.2018

Jau no pirmdienas, 8. janvāra, ir atklāts balsojums par “Kilograms kultūras 2017” pretendentiem astoņās kategorijās. Kategorijā “Mantojums” iekļauts Latvijas Universitātes profesora mākslas zinātņu doktora Valda Muktupāvela pētījums “Tautas mūzikas instrumenti Latvijā”. Monogrāfijā apkopotas visdažādāko avotu ziņas, iekļaujot tās starptautiski aprobētā sistemātikā, izdevums papildināts ar 157 attēliem, nošu pielikumu un dažādiem rādītājiem.

Balsot ŠEIT var 10 dienas vienu reizi dienā, reģistrējoties ar e-pastu vai kādu no sociālajiem tīkliem.

Valdis Muktupāvels (1958) – mākslas doktors, Latvijas Universitātes profesors un Baltijas jūras reģiona maģistra studiju programmas direktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis. Ekspertīzes jomas – Latvijas un Baltijas tradicionālās un mūsdienu mūzikas kultūras jautājumi: vēsturiskie un sociālie aspekti, tradīcijas un to pārmaiņas, skaņu ainavas semantiskā interpretācija, mūzikas instrumenti, kultūra un identitāte. Piecu grāmatu un vairāk nekā 50 zinātnisku rakstu autors, tie publicēti tādos izdevumos kā “Journal of Baltic Studies”, “The World of Music”, “The Garland Encyclopedia of World Music”, Macmillan “Encyclopedia of Religion”, “Popular Music and Human Rights”, kā arī “The Grove Dictionary of Musical Instruments”.

V. Muktupāvels ir viens no galvenajiem folkloras kustības virzītājiem Latvijā, veicinājis tradicionālo mūzikas instrumentu atgriešanos apritē, kā arī garamantu saglabāšanu un izplatīšanu dzimtenē un ārzemēs. Gan kā solists, gan kopā ar citiem mūziķiem ir koncertējis Latvijā un pasaulē. Koru, instrumentālās un kino mūzikas komponists. Apbalvots ar Lietuvas lielkunigaiša Ģedimina ordeni (2001) un divreiz ar Lielo folkloras gada balvu (2003, 2005), albums “Trejdeviņi koklētāji” saņēmis mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons 2017”.

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: