Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA LU Akadēmiskajā bibliotēkā atklās izstādi “Olafa Gūtmaņa fotoportreti”
Venta Kocere, LU Akadēmiskā bibliotēka
12.02.2018

15. februārī plkst.15.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā ( Rīgā, Rūpniecības ielā 10) sadarbībā ar Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitāro institūtu tiks atklāta izstāde “Olafa Gūtmaņa fotoportreti”.

 Liepājas dzejnieka Olafa Gūtmaņa (1927 – 2012) fotoportretu autori, viņa laikabiedri, fotogrāfi – Pēteris Jaunzems, Gunārs Kopštāls, Varis Sants, Irina Tīre un Uldis Briedis.

Portreti palīdz  dziļāk atklāt izcilā dzejnieka personību un izprast viņa nozīmi Liepājas kultūrvidē, ļaujot spriest par iemesliem, kādēļ dzejnieks ir tik bieži iemūžināts sava laika fotomākslā.

Žurnālists un fotogrāfs Uldis Briedis, kurš ir bijis vairākkārtīgs Olafa Gūtmaņa ceļabiedrs Sibīrijā, stāsta par šiem iemesliem no sava skatupunkta: “Mums ar Olafu Gūtmani ir kopējs dzīves un darba gājums. Bijām lieli draugi, ceļotāji, saskanēja mūsu dzīves uzskati.”

Arī fotoportretu autors Varis Sants atceras: “Es Olafu sajutu kā nobriedušu personību, jo viņš prata sarunāties draudzīgi ar jebkuru. Man ir sajūta, ka viņš ir tepat, nevis melnā cauruma otrajā pusē.”

Izstāde iecerēta gan kā veltījums dzejniekam Olafam Gūtmanim, gan arī kā Liepājas fotogrāfu veikuma apzināšana un aktualizācija, kā arī spilgta liecība par vienu noteiktu Liepājas kultūras dzīves laikmetu.

 Pēc izstādes atklāšanas būs tikšanās ar fotogrāfu Uldi Briedi un gleznotāju Liepājas Universitātes profesoru Aldi Kļaviņu.

Izstāde skatāma līdz 2018.gada 29. martam.

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: