Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

KULTŪRA LU sieviešu koris “Balta” piedalīsies komponista Aldoņa Kalniņa 90 gadu jubilejas koncertā
Rīgas Latviešu biedrība
13.02.2018

Latvijas Universitātes sieviešu koris “Balta” mākslinieciskās vadītājas Māras Marnauzas vadībā 18.februārī Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē piedalīsies komponista Aldoņa Kalniņa 90 gadu jubilejas koncertā.

Koncertā arī piedalīsies soprāns Laura Teivāne, mecosoprāns Ieva Parša, pianisti Aldis Liepiņš un Ventis Zilberts, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas stīgu kvartets un Ekonomikas un kultūras augstskolas jauktais koris “Fortius”.

Turpinot Rīgas Latviešu biedrībā iedibināto tradīciju atzīmēt izcilu latviešu komponistu jubilejas, 18. februāra svinīgā autorkoncerta programma “Sidrabiņa lietiņš lija” būs veltīta Latvijā un ārvalstīs plaši pazīstamam komponistam ar būtisku ieguldījumu latviešu mūzikas kultūrā, pedagogam, muzikāli sabiedriskam darbiniekam Aldonim Kalniņam (dz. 1928. gada 26. II, Užavā). Koncerts, ko Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija veido kopā ar Latvijas Komponistu savienību, notiks Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 18. februārī plkst. 18.00.

Žanru un tematikas ziņā izvēlētajai daudzveidīgajai programmai (vokālā un instrumentālā kamermūzika, kora mūzika) ir gan patriotiska, gan jubilejai atbilstoša, gan arī izglītojoša nozīme. Par koncerta moto esam izvēlējušies komponista pasaulē plaši pazīstamās dziesmas “Sidrabiņa lietiņš lija” nosaukumu, ar to īpaši uzsverot jubilāra daiļrades būtisko sakņošanos tautas daiļrades dzīlēs.

Programmā tiks atskaņoti nozīmīgi, klausītājiem labi zināmi komponista skaņdarbi – kora un solo dziesmas, latviešu tautasdziesmu apdares stīgu kvartetam. Muzikologs, Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisijas priekšsēdētājs Arvīds Bomiks svētkos uzrunās klausītājus, kā arī programmai sagatavos izsmeļošu eseju par komponistu dzīvi un profesionālo darbību. 

Līdzšinējā pieredze liecina, ka koncertu programmas allaž bijušas ļoti rūpīgi iestudētas, tās guvušas klausītāju nedalītu atsaucību. Ar šo koncertu godinām Latvijā un ārvalstīs plaši pazīstamu latviešu komponistu, iepazīstinām sabiedrību ar izcilām latviešu akadēmiskās mūzikas vērtībām, kā arī popularizējam atzinību guvušus mūsu valsts atskaņotājmāksliniekus solistus un kolektīvus. Ar šo koncertu turpinām arī mūsu valsts simtgadei un Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejai veltītu koncertu virkni. 

Piedāvātā programma, kas aptver komponista dažādu laiku darbus, ir ļoti vērtīga un interesanta, dažādu paaudžu klausītāji – rīdzinieki, tuvi un tāli viesi – varēs baudīt patiesas kultūras vērtības. Projektā iesaistīto mūziķu profesionālisms ir garantija koncerta norises teicamai kvalitātei.

Vairāk informācijas ŠEIT.

Komentāri (0)
Pievienot komentāru: