9. novembrī plkst. 16.00 LU Lielajā aulā notiks valsts svētku koncerts.

Par godu Latvijas valsts simtgadei 9. novembrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā LU vīru koris “Dziedonis” kora mākslinieciskā vadītāja Ulda Kokara vadībā izpildīs latvju mesu “Daugava”. Pie taustiņinstrumentiem būs mesas komponists Mārtiņš Brauns.

Gatavojoties Mārtiņa Brauna 65. gadadienai, koris "Dziedonis" sāka ciešu sadarbību ar komponistu, iestudējot latvju mesu "Daugava". Īpaši šai jubilejai tapa mesas pārlikums vīru korim.

“Mesa "Daugava" ir ļoti pieprasīts skaņdarbs un koris to izpilda ar apskaužamu regularitāti. Visbiežāk mesu izpildām mūsu valsts svētku laikā. Tā arī šogad šis skaņdarbs par godu Latvijas simtgadei tiks izpildīts LU,” stāsta kora “Dziedonis” mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars.

LU vīru koris "Dziedonis" dibināts 1924. gadā. Korim pirmā sadarbība ar Universitāti bija no 1950. līdz 1953. gadam, kad pēc Haralda Medņa ierosinājuma vīru koris "Dziedonis" apvienojās ar Latvijas Valsts Universitātes vīru kori. Atkārtoti kora sadarbība ar LU atjaunojās tikai 1995. gadā, kad vīru koris "Dziedonis" kļuva par LU kori.

Savas aktīvās un mākslinieciskās darbības pastāvēšanas laikā "Dziedonis" nenoliedzami ir darbīgākais vīru koris Latvijā. Kolektīva radošās darbības pūrā ir daudzas godalgotas vietas; kora sasniegumus apliecina vairākas starptautisku koru konkursu un festivālu balvas. Koru konkursa finālā „Dziesmu kari” š. g. 30. jūnijā LU koris “Dziedonis” uzrādīja teicamus rezultātus un ieguva svētku Lielo balvu. Plašāka informācija par kori pieejama šeit.

“Mārtiņš Brauns ir cilvēka balss labs pazinējs. Var pat teikt – cilvēka balss tuvinieks, jo tikai sevišķi mīļiem cilvēkiem var dāvāt tik skaistas lietas kā Mārtiņa dziesmas vienai, divām un daudzām balsīm,” tā par Mārtiņu Braunu saka Latvijas Radio 3 “Klasika” balss Orests Silabriedis. Viņš turpina: “Vēl pat 80. gadu otrās puses sākumā Raiņa “Daugava” liekas pārmēru izaicinoša, kaut stagnāciju jau nomainījusi perestroika. Tomēr Valentīns Maculēvičs riskē, un Raiņa “Daugavu” iestudē Valmieras teātrī. Top neaizmirstama mistērija, un no tās izkūņojusies dziesma “Saule, Pērkons, Daugava” uzaug par daudzinātu Dziesmu svētku milzi.”

Uz koncertu 9. novembrī mīļi gaidīta Latvijas Universitātes saime un draugi!

Dalīties