Koris "Dziesmuvara" var lepoties ar ilgu mūžu. Pirmais "Dziesmuvaras" mēģinājums notika 1925. gadā. Jau pirmajā kolektīva darbības desmitgadē koris devās koncertbraucienos uz Skandināvijas un Baltijas valstīm, iegūstot plašu publikas atzinību. Sākoties Otrajam pasaules karam, kora darbība tika pārtraukta. Daudzi kora dalībnieki līdz ar tā vadītāju Ādolfu Ābeli emigrēja uz Rietumvāciju un vēlāk uz ASV, kur Ņujorkas dziesmuvarieši atjaunoja kori. Koris pastāvēja līdz Ādolfa Ābeles nāvei 1967. gadā, bet kā sabiedriska organizācija turpināja savu darbību arī vēlāk. "Dziesmuvaras" sekcijas bija Austrālijā, Jaunzēlandē, Anglijā, Vācijā, Kanādā un citās valstīs, Austrālijā kādu laiku pastāvēja koris ar "Dziesmuvaras" vārdu.

2000. gadā koris "Dziesmuvara" tika atkal atjaunots Latvijā. Kopš atjaunošanas to vadījuši Ainārs Rubiķis, Edgars Račevskis, Krista Audere un Aivis Greters. Šobrīd to vada kora mākslinieciskā vadītāja Nora Žeigure un diriģente Laura Ozoliņa.

Latvijas Universitātes jauktais koris "Dziesmuvara" ir radošu, entuziastisku un mērķtiecīgu dziedātāju kolektīvs. Kora repertuāru veido dažādu stilu un laikmetu, latviešu un ārzemju komponistu mūzika. Koris sargā un glabā savas vēsturiskās vērtības, nebaidoties no jauniem izaicinājumiem.

Šobrīt koris aktīvi koncertē dažādos valsts un pilsētu mērogu projektos un dodas koncertbraucienos Latvijā un ārzemēs.
2018. gada oktobrī "Dziesmuvaras" dziedātāji un diriģenti uzsāka jaunu koru un sadziedāšanās kustību ChoirUp, kuras ikmēneša pasākumi notiek dažādās vietās Rīgā.

Vokālais pedagogs Edgars Auniņš

Vairāk informācijas:

Dziesmuvara

ChoirUp

Mākslinieciskā vadītāja, diriģente

Nora Žeigure