Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” dibināts 1924. gadā, un ir klasisks vīru koris, kas atspoguļo unikālo Latvijas kora kultūras tradīciju, saglabā un attīsta to. Viens no kora slavenākajiem diriģentiem bija prof. Imants Kokars. Tagad “Dziedoni” vada un diriģē Uldis Kokars. Koris ir mākslinieciski dzīvespriecīgs kolektīvs, kas skaidri zina: dziedāt, koncertēt un pavadīt laiku lieliskā kompānijā ir moderni un interesanti. Lai gan pats koris ir daudz vecāks par tā dalībnieku gadiem, vēlme muzicēt, jautrība un entuziasms ir jauneklīgi nezūdošs.

Tradicionāli korī mākslinieciski dzied ne tikai Latvijas Universitātes topošie, esošie un bijušie studenti un pasniedzēji, bet arī visdažādāko profesiju pārstāvji, veidojot draudzīgu, daudzveidīgu, dažādu paaudžu kolektīvu.

Vīru kora “Dziedonis” repertuārā ir tradicionālo Latvijas Dziesmu svētku repertuārs, latviešu klasikas opusi un tautas mūzika, pasaules klasiskā un mūsdienu komponistu garīgā un laicīgā mūzika. Kora bibliotēkā atrodami apmēram 500 skaņdarbu nosaukumi.

Pēdējos trīs gadus koris praktizē skaņdarbu pasūtīšanu gan jaunajiem, gan pieredzējušajiem un talantīgajiem Latvijas komponistiem, kā rezultātā ir tapuši vairāki lielas formas skaņdarbi – M.Brauna/Raiņa mesas “Daugava” pārlikums vīru korim, Andra Sējāna mesa “Latviešu karavīram”, šobrīd top Valta Pūces jaundarbs – patriotisko dziesmu programma “Tēvzemei un Brīvībai” /K.Skalbe/, kas tiks pirmatskaņota kora 95 gadu jubilejas koncertā rudenī. Vidēji gadā koris sagatavo trīs līdz četras jaunas koncertprogrammas un sniedz 17–20 koncertus Rīgā un Latvijas pilsētās.

Pēdējā laika nozīmīgie ārzemju pasākumi – 2015.gads Bulgārija, Dupnica – Starptautiskais pareizticīgo koru mūzikas festivāls; 2017.gads Vācija, Eslingena – Eiropas latviešu Dziesmusvētki; 

Kora 95 gadu pastāvēšanas laikā Dziedonis ir bijis gan kā lielizmēra koris – ap 100 dziedātāju, gan sakoncentrējušies līdz kamerkora apjomam, bet šobrīd korī ir 45 aktīvi dziedātāji.

2018. gadā Lavijas simtgades Dziesmusvētkos Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” izcīnīja un ieguva “Dziesmu karu” galveno balvu – Grand Prix, oficiāli kļūstot par valsts labāko vīru kori.

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents

Uldis Kokars