Prezidiju konventa vīru koris ir buršu koris, kurā dzied tikai dalībnieki no studentu korporācijām (burši). Koris tika dibināts 1925. gadā un jau no pastāvēšanas pirmssākumiem bija viens no vadošajiem Latvijas vīru koriem. Pirmskara gados P!K!V!K iestudēja 61 komponista 251 vīru kora dziesmas, no kurām 80 bija pirmatskaņojumi.

1993. gadā kora darbība tika īslaicīgi atsākta, Edgara Račevska vadībā un tad vēlreiz 1999. gadā, kad koris savu darbību atsāka nu jau Edgara Lindes vadībā. Kopš savas atjaunošanās P!K!V!K! aktīvi piedalās Latvijas koru mūzikas dzīvē, īsteno dažādus mūzikas projektus un ir stabils Latvijas vīru koru saimes dalībnieks. 2005. gadā pie kora mākslinieciskās vadības stājās Arnis Paurs un diriģents Ivo Kempels.

Jaunas vēsmas kora repertuārā un darbībā ienesa Lorija Cinkusa, kas mākslinieciskā vadītāja zizli pārņēma 2016. gada rudenī. Sezonas laikā vīri piedalījušies LTV šovā “Mana dziesma”, “Bildes 2016” ģimenes koncertā kopā ar rokģitāristu Armandu Alksni, Eiropas Koru olimpiādes meistarklasē, roka sāgā “Senā Kursa”, kā arī Vīru koru festivālā Pēčā, Ungārijā. Vienu vai divas reizes gadā koris sniedz labdarības koncertus, gan pansionātos, gan sociālās aprūpes iestādēs, gan baznīcās.

2018. gads bija svētkiem bagāta vasara – ar gandarījumu un lepnumu koris piedalījās Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus", kas šoreiz risinājās Tartū, kā arī XXVI Vispārējos Dziesmu un XVI Deju svētkos, kuros skaisti piedziedāja Latvijas valsts simtgadi. Simtgades dziesmas koris turpināja dziedāt 2018. gada novembrī, priecējot klausītājus ar koncertiem Varoņu nedēļas laikā Kijevā, Čerņigovā (Ukraina) un Vitebskā (Baltkrievijā). Šo patriotisko un dziesmoto ciklu noslēdza Rīgā, piedaloties vairākos Valsts svētku pasākumos.

Kopš savas atjaunošanās P!K!V!K! aktīvi piedalās Latvijas koru mūzikas dzīvē, dziesmu svētku kustībā un īsteno dažādus mūzikas projektus.

Mēģinājumi notiek otrdienās un ceturtdienās plkst. 19.00–21.00 studentu korporācijas Tervetija telpās, Tērbatas ielā 28.

Mākslinieciskā vadītāja

Lorija Cinkusa