Jau 30 gadus Latvijas Universitātes pašdarbnieku zvaigznājā mirdz vokālais ansamblis "Dancis". Ansambļa dibinātāja un nemainīga vadītāja ir Sarmīte Ančāne-Vilciņa. Dibināšanas pirmsākumos kolektīvs bija nesaraujami saistīts ar deju ansambli "Dancis". Abi ansambļi kopā ir priecējuši skatītājus ar krāšņiem koncertiem gan Latvijā, gan festivālos Eiropā.

Ar laiku vokālā grupa sāka savu koncertdzīvi. Ikgadēji koncerti Ziemassvētkos nu jau kļuvuši par tradīciju. Savus klausītājus "Dancis" priecē arī ansambļa jubilejas koncertos. Dziedātāji ir viesojušies gan pansionātos, gan bērnu namos. Par dziedātāju profesionalitāti un atraktivitāti varējuši pārliecināties arī klausītāji LU rīkotajos pasākumos.

Kā interesantu pieredzi "Dancis" min kopēju sadziedāšanos ar Suitu sievām. Neaizmirstams koncerts noticis arī Kandavā, kas bija veltīts Jāņa Lūsēna daiļradei.

No pirmsākumos dibinātā jauktā sastāva ansamblis ir pārtapis par vīru vokālo ansambli, tomēr tas nemaina tradīciju vairākas reizes gadā sanākt kopā un priecēt klausītājus jauktā sastāvā. Tāpat jauktā sastāvā "Dancis" ir iedziedājuši dziesmas deju ansambļu vadzībām.

Dziesmu svētkos "Dancis" ir piedalījies nakts koncertos – uzvedumos Doma dārzā, kā arī regulāri priecējis klausītājus Rīgas svētkos.

Neskaitāmas reizes "Dancis" ir plūcis laurus vokālo ansmbļu ikgadējos konkursos. Vispārējo XXVI Dziesmu svētku vokālo ansambļu konkursa finālā "Dancis" izcīnīja 1. vietu.

Ansambļa lielākā vērtība ir dziedātāji, kuri dzied no pirmās dienas, tomēr gadu gaitā dziedātāju sastāvs ir mainījies. Nemainīgas paliek tikai "Danča" vērtības – jauneklība, atraktivitāte un kvalitāte.

Mākslinieciskā vadītāja

Sarmīte Ančāne- Vilciņa