17. augustā Rīgas svētkos no plkst. 12.00 līdz 20.00 Bastejkalna virsotne pārtaps par ritma rašanās platformu. Ritmā iekļauties tiks aicināts ikviens pasākuma apmeklētājs. Bastejkalnā tiks uzstādīta DJ/mūzikas instruktoru tribīne un apmeklētājiem brīvi pieejamas perkusijas – dažādi improvizēti sitamie instrumenti. Meistarību rādīs arī pazīstami mūziķi – bungu pavēlnieki.

Bastejkalna vēsture apvīta ar dažādiem stāstiem un leģendām, tā pirmsākumi meklējami jau 15. gadsimtā. Savukārt 1857. gadā, kad cars Aleksandrs II apstiprināja Rīgas aizsargvaļņu  rekonstrukcijas projektu, t. sk., smilšu bastionu nojaukšanas, tas noticis ar lielu pompu un bungu rīboņām.  Zīmīgi tas, ka viena no centrālajām svinību ceremonijas vietām notika tieši uz smilšu bastiona, kurš vēlāk pārtapa par Bastejkalnu.

Rīgas svētkos, pasākuma “Rīga rīb” ietvaros, Bastejkalna virsotne atkal pārtaps par ritma rašanās platformu. Ritmu uzdos dīdžeju pasniegtā ritmiskā mūzika un pieaicinātie sitamo instrumentu spēles meistari. “Rīga rīb” pierādīs to, ka praktiski jebkurš cilvēks spēj iekļauties ritmā un to izspēlēt.

Muzikālo programmu nodrošinās Radio NABA mūzikas instruktori un DJ – AG un SairaM, savukārt ritmu uzdos un paraugdemonstrējumus rībinās Latvijas mūzikas skatuves bungu pavēlnieki  perkusiju meistars mūziķis Nils Īle un etnoperkusiju grupas “Kanisaifa” mūziķi, kā arī Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi.

Projektu īsteno LR 6 – Latvijas Universitātes Radio NABA, tā norisi atbalsta Rīgas dome.

Dalīties