LU sieviešu koris "Balta" konkursā Spānijā
LU sieviešu koris "Balta" konkursā Spānijā. Foto no kora arhīva.

Latvijas Universitātes (LU) sieviešu koris “Balta” nule atgriezies mājās no koru festivāla Spānijā, līdzi vedot divas festivāla godalgas.

No 17. līdz 24. jūlijam “Balta” piedalījās vienā no augstākā mākslinieciskā līmeņa konkursiem – 68. Starptautiskajā koru konkursā Habaneras y Polifonia Torrevieja. Par augsto māksliniecisko sniegumu koris saņēma Zelta diplomu par iegūtu 2. vietu Habaneras kategorijā un 3. vietu Polifonijas kategorijā.

Konkursa laikā koris sniedza trīs pilnas programmas solo koncertus Spānijas Alikantes reģionā, popularizējot latviešu kora mūziku, latviešu kora dziedāšanas tradīcijas, kā arī izpildot citu ievērojamu pasaules komponistu 21. gadsimtā komponēto kora mūziku.

LU sveic kori ar augsto sasniegumu, kas ir vēl viens Latvijas kora dziedātāju entuziasma un profesionalitātes apliecinājums. Gandrīz divus gadus pandēmijas dēļ kori nevarēja pilnvērtīgi darboties un apgūt repertuāru, taču tas nav bijis iemesls, lai kora dziedāšanu pamestu novārtā, tieši otrādi – devis jaunu sparu un spītu sasniegt vēl  augstākas virsotnes.

Koris “Balta” un mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza saka paldies kora atbalstītājiem, “kuri lūdzās par mums un turēja īkšķus”, - horeogrāfei Lilijai Liporai, rotu māksliniecei Gunai Stikānei, tērpu māksliniecei Edītei Treijai. Koris saka paldies par finansiālo atbalstu LU Kultūras centram, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Kultūras un izglītības atbalsta biedrībai, Torrevieja pašvaldībai un konkursa organizatoriem!

Panākumi Spānijā kori iedvesmo ceļā uz nākamgad gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem!

Dalīties

Saistītais saturs

Koris “Balta” gatavojas dalībai 68. Starptautiskajā koru konkursā Spānijā
08.07.2022.

Koris “Balta” gatavojas dalībai 68. Starptautiskajā koru konkursā Spānijā