Ir paziņoti 2023. gada Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji, kā arī Goda virsdiriģenti un virsvadītāji, kuru vidū arī Latvijas Universitātes (LU) kolektīvu mākslinieciskie vadītāji.  

No 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā notiks XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, kuru galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gade.

Svētku mākslinieciskā padome ir apstiprinājusi visu koprepertuāra nozaru virsdiriģentus, deju virsvadītājus un Goda virsdiriģentus un deju virsvadītājus. Kā Dziesmu un Deju svētku Goda deju virsvadītājs izvēlēts LU tautas deju ansambļa "Dancis" mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, savukārt kā Dziesmu un Deju svētku Goda virsdiriģents - Juris Kļaviņš.

Koru lielkoncertā "Tīrums. Dziesmas ceļš" gaidāmas vairākas virsdiriģentu debijas. Pirmo reizi Vispārējo latviešu Dziesmu svētku kopkori diriģēs LU vīru kora "Dziedonis" mākslinieciskais vadītājs Uldis Kokars un LU jauktā kora "Aura" mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols.

Dziesmu svētku programmā būs iekļauti divi koncerti Mežaparka estrādē jeb Sidraba birzī – koru lielkoncerts "Tīrums. Dziesmas ceļš" un noslēguma koncerts "Kopā Augšup". Par noslēguma koncerta "Kopā Augšup" un lielkoncerta "Tīrums. Dziesmas ceļš" virsdiriģentiem izvēlēti arī LU sieviešu kora "Minjona" mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags un LU sieviešu kora "Balta" mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza.

Pūtēju orķestru dižkoncerts "Laiks iet pāri" notiks Andrejostā, par pūtēju orķestru svētku virsdiriģentu kļūs LU Pūtēju orķestra mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš.

Dalīties

Saistītais saturs

Tuvojoties Dziesmu svētkiem, vokālie ansambļi gatavojas konkursam
06.10.2022.

Tuvojoties Dziesmu svētkiem, vokālie ansambļi gatavojas konkursam

Vairāk nekā 300 LU studentu dodas uz "Gaudeamus" svētkiem Viļņā
17.06.2022.

Vairāk nekā 300 LU studentu dodas uz "Gaudeamus" svētkiem Viļņā