Moto: Mēs elpojam kopā!

Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (LUPO) izveidots 2008. gada 1. septembrī, tā sastāvā ir vairāk nekā 50 mūziķi no dažādām Latvijas augstskolām un mūzikas skolām. Orķestra diriģents un dibinātājs ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. profesors Jānis Puriņš.

Latvijas Universitātes pūtēju orķestris ir koncertorķestris. Kolektīvs regulāri piedalās dažādos festivālos, konkursos un iestudē solo koncertprogrammas, kurās regulāri atskaņo arī latviešu komponistu mūziku.

Kopš Baltijas valstu pūtēju orķestru diriģentu un ansambļu vadītāju foruma izveidošanas 2009. gadā LU pūtēju orķestris atskaņo latviešu mūzikas programmu, iekļaujot gan jaundarbus, gan īpaši orķestrim rakstītus skaņdarbus. Orķestris ir bijis latviešu komponistu Anitras Tumševicas, Alvila Altmaņa, Andra Baloža, Andra Vecumnieka, Pētera Butāna, Evijas Vecumnieces, Jura Karlsona, Andra Riekstiņa, Pētera Butāna, Selgas Mences, Ilonas Breģes, Madaras Pētersones un Līvas Blūmas jaundarbu pirmatskaņotājs.

2008. gadā kopā ar Latvijas Universitātes jaukto kori "Juventus" tika ierakstīts pirmais CD – austriešu komponista Šeina Vudborna /Shane Woodborne Roravas mesa/ Rohrauer Messe korim un orķestrim. 2010.gadā izdots otrs CD – Rolfa Rudina/ Rolf Rudin Rekviēms/ Requiem, op.70, kurš ir saņēmis daudzu mūzikas speciālistu atzinību visā pasaulē par tā ierakstu un māksliniecisko kvalitāti.

No orķestra darbības pirmsākumiem LU pūtēju orķestris ir ikgadēja Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursu Noslēguma koncerta „Bravo-bravissimo” dalībnieks, kopā ar konkursa uzvarētājiem gatavojot un atskaņojot laureātu programmas.

2013. gada rudenī ar divām atšķirīgām koncertprogrammām – Sv. Jēzus baznīcā (21.09.) un Latvijas Universitātes Lielajā aulā (12.10.) kolektīvs atzīmēja savas darbības piekto gadskārtu.

Neskatoties uz neilgo orķestra darbības laiku, kolektīvs jau ir daudzu Latvijas un starptautisko festivālu un konkursu dalībnieks un uzvarētājs: 2009. gadā  – Istra (Maskavas apgabals, Krievija) Grand Prix; 2011. gadā – Panevežis (Lietuva) Grand Prix; 2013. gadā – koncerti Minskas apgabalā/ Baltkrievija, 2014. gada februārī – speciāli koncerti Lietuvas Neatkarības gadadienā Šauļos; 2015.gadā – II vieta un diploms ar izcilību Karlsrūē (Vācija); 2016. gadā – Prāga (Čehija) Zelta diploms un I vieta; 2017. gadā – Ostravā (Čehija) Grand Prix.

2018. gada jūnijs – Lielā balva XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku pūtēju orķestru finālā.

LUPO sadarbojies ar viesdiriģentiem Gunti Kumačevu, Atvaru Lakstīgalu, Andri Vecumnieku (Latvija), Timoteju Reinišu (Timothy Reynish) un Entoniju Hotonu (Anthony Houghton) (Lielbritānija), Džeimsu Seikeru (James Saker), Kortniju Snaideri (Courney Snyder), Ēriku Neidlingeri (Erica Neidlinger) un Eriku Dženeru (Erik Janners) (ASV), Arildu Andersenu (Arild Andersen) (Norvēģija), Pjotru Kazimiru (Krievija), solistiem Jāni Porieti (trompete, Latvija), saksofonistu Timotiju Elanu Votsonu (Timothy Alan Watson) u. c..

Latvijas Universitātes pūtēju orķestra mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Puriņš, diriģents Jānis Kaģis.

Mākslinieciskais vadītājs diriģents Jānis Puriņš