Deju ansamblis "Pērle" Dziesmu un deju svētkos ASV
Deju ansamblis "Pērle" Dziesmu un deju svētkos ASV. Foto no DA "Pērle" arhīva.

Jūlija sākumā Latvijas Universitātes (LU) deju ansamblis "Pērle" pievienojās kuplma pulkam dziedātāju dejotāju, kuri devās uz XV Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem ASV, Mineapolē. 

"Mēs, LU DA “Pērle”, kopā ar VPDK “Rits” devāmies uz Amerikas Savienotajām Valstīm, lai piedalītos ASV XV Vispārējos dziesmu un deju svētkos! Guvām pasakainus iespaidus, ne vien baudot brīnišķīgās dabas ainavas, kultūru un iepazīstot jaunus cilvēkus, bet arī svinot mīlestību pret dziesmu un deju kopā ar savējiem, Amerikas latviešiem! Braucot mājās, vēl vairāk izjūtam lepnumu par savu tautu, viņu spēku un drosmi, arī atrodoties tūkstošiem kilometru attālumā, priecāties, līksmot, just latvju garu un nezaudēt ticību savai tēvzemei!" īsumā emocijas par piedzīvoto raksturo DA "Pērle".

Dejotāji saskaitījuši, ka, lai nokļūtu galamērķī (un arī atpakaļ), lidojumos pavadītas 37 stundas 45 minūtes, kopējais mērotais attālums - 26 750 km. Tā kā "Pērle" ne tikai dejoja, bet arī atpūtās, tad kopumā dejotāji pabijuši septiņos ASV štatos - Ņujorkā, Ņūdžersijā, Minesotā, Kalifornijā, Arizonā, Jūtā un Nevadā - un astoņās pilsētās - Ņujorkā, Mineapolē, St. Paulā, Losandželosā, Santa Monikā, Kingsmenā, Peidžā un Las Vegasā, kā arī trīs nacionālajos parkos (Joshua Tree, Zion, Grand Canyon).

Amerikas latviešu XV Vispārējie dziesmu un deju svētki noritēja no 29. jūnija līdz 3. jūlijam, tajos piedalījās vairāk nekā 50 kolektīvi no Amerikas un Latvijas. Rīkotāji svētkiem bija devuši saukli “Ar raitu soli, skaņu balsi – mazbišķiņ skaļāk!". Plašāka informācija par svētkiem: https://www.latviansongfest2022.org/

Dalīties

Saistītais saturs

Koncerts "Vasaras deju vīzijas" kopā ar deju ansambli "Pērle"
21.11.2022.

Koncerts "Vasaras deju vīzijas" kopā ar deju ansambli "Pērle"

LU Deju ansamblis "Pērle" dodas uz kultūras festivālu Apvienotajos Arābu Emirātos
16.03.2022.

LU Deju ansamblis "Pērle" dodas uz kultūras festivālu Apvienotajos Arābu Emirātos