Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris “Aura” savu darbību uzsāka 2004. gadā kā Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolotāju koris. Pateicoties mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Edgara Vītola entuziasmam, kora dalībnieku saliedētībai un ieguldītajam darbam, koris “Aura” piedzīvojis strauju izaugsmi – kora māksliniecisko un muzikālo kvalitāti dziedātāji ir daudzkārt pierādījuši dažādos vietējos un starptautiskas nozīmes konkursos un koncertprojektos. Pašlaik “Aurā” muzicē aptuveni 70 dziedātāju no visas Latvijas. “Auras” vokālā pedagoģe ir Inga Lisovska un kormeistars – Emīls Rusovs.

“Auras” repertuārā ir latviešu tautasdziesmas, latviešu un citu tautu klasika, mūsdienu komponistu skaņdarbi, kā arī garīgā mūzika. Savas pastāvēšanas laikā koris vienmēr piedalījies Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos (2018. gada “Dziesmu karos” pirmoreiz iekļūstot Latvijas labāko amatierkoru Top10), kā arī Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos "Gaudeamus". “Aura” labprāt sadarbojas ar dažādiem akadēmiskās un populārās mūzikas profesionāļiem, piemēram, solistiem Daumantu Kalniņu un Anci Krauzi vai komponistiem Ilzi Arni un maestro Raimondu Paulu. Koris “Aura” daudzkārt ar panākumiem piedalījies starptautiskos konkursos, piemēram, 8. pasaules koru olimpiādē un 3. Eiropas koru olimpiādē, kas norisinājās Rīgā, kā arī citos konkursos Vācijā, Austrijā, Maltā, Čehijā un Spānijā, mājās pārvedot augstākās godalgas un zelta diplomus. Kolektīvs ar prieku pieņem arī dažādus radošos izaicinājumus, piemēram, uzstājoties mūzikas festivālā “Laba daba” vai uz brīdi izejot no ierastajām kora rindām un pārtopot par dejotājiem.

Paši koristi, runājot par savu kori, norāda, ka tas ir “iespējams, labākais koris pasaulē”. Vairāk nekā desmit gadu pastāvēšanas laikā izveidojušās kora tradīcijas – ikgadējās kora nometnes dažādās Latvijas mazpilsētās, kora jubilāru apsveikšana, Ziemassvētku balle un kora Egle, kā arī vienkārši kopīgi aktīvās atpūtas pasākumi. Bet tas viss – pēc kopā labi padarīta darba, jo ikviens “Auras” dziedātājs zina, ka otrdienu un trešdienu vakari jārezervē mēģinājumiem. Nopietni strādājot un nenopietni jokojot, tie paiet nemanot – šādā gaisotnē pat pēc pavisam pelēkas ikdienas var gūt enerģijas lādiņu turpmākajiem nedēļas darbiem.

Mākslinieciskais vadītājs, diriģents