Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” ir senākais Latvijas augstskolu koris. Kopš dibināšanas 1920. gadā tas pastāvīgi bijis viens no spēcīgākajiem Latvijas amatieru koriem. Laika gaitā to vadījuši tādi ievērojami diriģenti kā Haralds Mednis, Daumants Gailis un Juris Kļaviņš. Kopš 2014. gada “Juventus” mākslinieciskais vadītājs ir Valdis Tomsons. Korī strādā arī vokālā pedagoģe Inga Lisovska un kormeistare Rūta Olekša.

Kopš 2014. gada Valda Tomsona virsvadībā Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” ir piedalījies un guvis godalgas vairākos vietēja un starptautiska līmeņa konkursos. 2017. gada aprīlī 53. Starptautiskajā koru festivālā Montrē (Šveicē) ieguvis "Grand Prix" balvu, kā arī 1. vietu jaukto koru kategorijā. 2018. gada XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa finālā “Dziesmu kari" ieguvis augstāko pakāpi ar 47.67 punktiem. 2018. gada maijā Sopotā (Polija) konkursā “Mundus Cantat 2018” iegūta “Grand Prix” balva, kā arī 1. vieta jaukto koru kategorijā. 2019. gada februārī "Juventus” kā īpašais viesis ir piedalījies starptautiskajā koru simpozijā un festivālā Čedžudo (Jeju) salā Dienvidkorejā, uz kuru kori ekskluzīvā kārtā ielūdza maestro Jea Joon Lee pēc kora izcilās uzstāšanās konkursā “Mundus Cantat 2018”. Starptautiskā koru simpozija un festivāla ietvaros “Juventus” uzstājās ar īpaši sagatavotu muzikālo programmu, kā arī vadīja informatīvi izglītojošu prezentāciju par Dziesmu svētku kustību un vēsturi Latvijā. 2020. gada jūlijā kolektīvs plānoja piedalīties 29. Bēlas Bartoka starptautiskajā konkursā (Bela Bartok 29th International Choir Competition) Debrecenā, Ungārijā. Diemžēl konkursa norise tika atcelta Covid-19 pandēmijas dēļ.

Savas aktīvās koncertdarbības ietvaros Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” sadarbojies gan ar akadēmiskās, gan populārās mūzikas profesionāļiem - grupu "Dagamba", DJ Rudd, Donu, Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, pūtēju orķestri “Rīga”, Valsts Kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" un daudziem citiem. Koris ir kāpis uz lielākajām skatuvēm gan akadēmiskās mūzikas koncertos, gan lielākajos Latvijas populārās mūzikas festivālos. 2022. gada septembrī “Juventus” sadarbībā ar grupu “Dagamba” Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas noslēguma koncertā saviļņoja vairākus simtus skatītāju, kopā ar virtuozās mūzikas huligāniem izpildot “Carmina Burana”, “Paranoid Amadeus” un “Solveigas dziesma”.

2020. gada 18. oktobrī Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” atzīmēja 100 gadu jubileju. Kopš šī datuma koris nedzīvoja klusumā, bet veidoja kolektīva skaistāko atjaunotni – “Jauns sākums”. Divarpus gadu garumā, spītējot pandēmijai, koris "Juventus" mākslinieciskā vadītāja Valda Tomsona vadībā nepaguruši

strādāja mēģinājumos gan klātienē, gan attālināti un neskaitāmas stundas pavadīja Latvijas Radio 1. studijā, lai 2022. gada 21. maijā 12 kora simtgadei veltītie jaundarbi, kurus radījuši 12 izcili latviešu komponisti, piedzīvotu pirmatskaņojumu un izlaistu albumu "Jauns sākums" populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Jaunākais kora albums "Jauns sākums" noklausāms šeit: https://open.spotify.com/artist/5lK9gtBCCfEmUqfwK8ljcZ?si=RcrryfmGSpqvtuUgfqizoQ

Mākslinieciskais vadītājs