Latvijas Universitātes sieviešu koris "Minjona" tika izveidots 1975. gadā un jau daudzu gadu garumā dāvā muzikālu baudījumu un emocijām bagātus priekšnesumus. Kora nosaukums ir aizgūts no Emīla Dārziņa dziesmas "Minjona" ar Gētes vārdiem. Tā tiek uzskatīta par kora himnu un stāsta par sapņu zemi, uz kuru tiecas mūsu ilgas un ar ko saistās mūsu domas.

Ik nedēļu koris pulcē vairāk nekā 30 mūzikas mīļotājas, lai nodotos mūzikas burvībai un uz mirkli piemirstu ikdienas steigu un rūpes.

Kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Romāns Vanags. Romāna Vanaga patiesā sirsnība un pozitīvisms apvienojumā ar īsta lietpratēja darbu ir vairojis kora dalībnieču dziedātprieku un paaugstinājis kora "Minjona" profesionālo potenciālu un māksliniecisko sniegumu.

Kopā ar Romānu Vanagu kora "Minjona" skanējumu prasmīgi spodrina kormeistares Evija Vanaga un Daira Jansone. Kora ilggadējā koncertmeistare ir Ilze Dzērve, kura pieredzējusi visas kora gaitas, jo ar Ilzi Dzērvi koris veiksmīgi sadarbojas kopš tā pirmsākumiem.

Ik gadu koris priecē klausītājus, sniedzot koncertus gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās. Jau vairākus gadus koris ir ieguvis augstāko pakāpi Latvijas koru skatēs un ir atzīts par labāko sieviešu kori gan Rīgas reģionā, gan Latvijā.

Koris ar panākumiem un labiem sasniegumiem piedalās arī daudzos starptautiskos konkursos un festivālos gan tuvās, gan tālās zemēs. Koris ir ieguvis vairākas augstas godalgas, bet galvenokārt ir iekarojis klausītāju sirdis un uzticību.

Koris "Minjona" ir ierakstījis četrus diskus: "Salve Regina", "Arvien vēl sirds", "O Salutaris Hostia" un "Svētvakarā", kas ik dienas var priecēt klausītājus ar burvīgu mūziku "Minjonas" izpildījumā.

Mākslinieciskais vadītājs